Kontaktujte nás +420 569 456 913 nebo montraz@montraz.cz
montraz
Jsme s Vámi od roku 1991, držíme si
své vysoké standarty kvality
Drobečková navigace

Úvod > O nás

O nás

Společnost MONTRAZ vznikla v roce 1991 jako montážní firma, kdy se zabývala především výrobou a montážemi vyhrazených zdvihacích zařízení a ocelových konstrukcí. V roce 1992 zahájila činnost v oblasti pozemního stavitelství a to jak realizací kompletních dodávek občanské, bytové a průmyslové výstavby tak i zajišťováním inženýrské, poradenské a projektové činnosti.

Rok 1995 přináší areál závodu PREFA Dolní Březinka, kde zřizuje firma své sídlo a rozšiřuje svoji činnost o výrobu železobetonových prefabrikovaných prvků, především stropních dutinových panelů a dalších nosných prvků konstrukcí budov. V menší míře se zabývá výrobou drobného betonářského zboží. Rokem 1996 zahájila provoz prodejny stavebnin.

V polovině roku 2007 firma opouští své méně perspektivní obory a specializuje se pouze na dvě doposud hlavní činnosti. První zůstává výroba a montáže železobetonových prefabrikátů, jakými jsou například stropní dutinové panely, silniční panely, překlady, PZD desky, plotové dílce, skruže a zákryty. Druhým hlavním oborem pak zůstávají výroba a montáže ocelových konstrukcí. Do tohoto oboru spadá zejména výroba, opravy a montáže věžových či mostových jeřábů, dále pak výroba zásobníků a sil včetně nosných ocelových konstrukcí. Zejména z potřeb těchto hlavních oborů činnosti firma provozuje také nákladní automobilovou dopravu, autojeřáby a velkoobchodní i maloobchodní prodej stavebních dílců.

Firma podniká od svého vzniku jako fyzická osoba s dovětkem obchodní společnosti. Veškeré činnosti jsou registrovány u živnostenského úřadu a řízeny odpovědnými osobami, které jsou zároveň zaměstnanci firmy. Od roku 2004 byla držitelem certifikátu jakosti dle ČSN EN ISO 9001:2001 a ve firmě uplatňujeme systém environmentálního managementu dle EN ISO 14001:2004. S rokem 2007 jsme také držiteli inspekčního certifikátu o posouzení odborné způsobilosti dle požadavků normy ČSN 732601 změna Z2:1994 k provádění ocelových konstrukcí v rozsahu prvního stupně způsobilosti podle čl. 203 a čl. 205 normy.

Budeme potěšeni, využijete-li našich služeb a těšíme se na spolupráci s Vámi.